Zaži mesto ako domáci: Čo robiť v Nitre

Za krásnymi scenériami netreba cestovať do zahraničia, aj domáce mestá nám majú čo ponúknuť. Aby však tvoja návšteva nebola len o túlaní, pripravili sme teba mini ťahák, ktorý ti pomôže zorientovať sa v slovenských mestách. Poď s nami tentokrát do Nitry.

Príbeh o Nitre sa nezačína za siedmimi horami, ale na siedmich pahorkoch, na ktorých sa mesto rozrástlo. Nitra je najstarším mestom Slovenka, ktoré malo v minulosti ambíciu stať sa aj naším hlavným mestom. Niet sa však čo čudovať. Okrem toho, že patrí k najkrajším slovenským mestám, počas celého roka sa tu konajú rôzne kultúrne podujatia a počas školského roka doslova hýri študentmi.

Kam na kávu?

Kávopiči si určite prídu na svoje v kaviarni Rosetta, ktorá ponúka široký sortiment výberovej kávy z domácich aj zahraničných pražiarní. O ich koláčikoch sa rozprávajú v Nitre legendy.

Foto: FB Rosetta

Nerozhodným a zároveň náročným pôžitkárom by sme poradili Záhir. Okrem kvalitnej kávy si tu môžeš vybrať zo štedrej ponuky miešaných drinkov. Priprav sa však, že možno budeš musieť siahnuť hlbšie do vrecka.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BMrloMoA_cz/?taken-by=zahirnitra“ hidecaption=“false“ width=“612″]

Kam na pivo?

Prechádzaš sa horúcim mestom a zrazu ťa prepadne chuť na pivo. Žiaden fľaškový Bažant. Máš chuť na niečo špeciálne. Zamier si to do BEER TIME!, kde si môžeš vybrať minimálne z 10 druhov remeselných pív.

Tvojou ďalšou možnosťou je LifeHouse v centre mesta, ktoré takisto poteší skvelým výberom pív a ochotnou obsluhou.

Že ktorá piváreň je lepšia? Nuž, to si asi musíš odskúšať 😛

Kam za jedlom?

Vraždil by si pre kvalitné burgre? Popri rieke Nitra nájdeš Bearded Brothers, ktorých ti predstavovať asi nemusíme. Nájdeš tu svetové burge s cibuľovým prúžkom, ako sa patrí.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BlS5b-5BlKN/?tagged=beardedbrothersnitra“ hidecaption=“false“ width=“612″]

Ak máš chuť na niečo zdravé a vegetariánske, navštív príjemnú reštauráciu s atmosférou, Svetluška, ktorá sa nachádza pri námestí na Farskej ulici.

Kam za kultúrou?

Intelektuálne debaty pri osviežujúcej domácej limonáde. Čo je viac? Fotogaléria Trafačka je parádny podnik, kde ti k nápojom naservírujú aj kultúrny zážitok. Konajú sa tu rôzne výstavy, koncerty, besedy, worshopy…

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/Bmvl4oGgEQs/?tagged=trafacka“ hidecaption=“false“ width=“612″]

Najvýraznejším kultúrnym centrom je Hidepark, ktorého chod zabezpečuje komunita dobrovoľníkov. Stačí si vybrať udalosť, bonusom budú priateľskí ľudia „na jednej vlne“ a pobyt na čerstvom vzduchu.

Kam do prírody?

Vďaka Zoboru vie Nitra učarovať aj milovníkom dlhých prechádzok. Túru na Zobor máš zmáknutú za hodinu, prípadne polhodinku – podľa toho ktorú trasu si vyberieš. Na vrchu ťa čaká nádherná scenéria celej Nitry a malý bufetík. Krásny výletík môžeš podniknúť aj na Drážovský kostolík, prípadne na Kalváriu.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BmppzWvA8ZH/?tagged=zobor“ hidecaption=“false“ width=“612″] [instagram url=“https://www.instagram.com/p/BfLpWECBunX/?tagged=kalvarianitra“ hidecaption=“false“ width=“612″]

Kam za zábavou?

Jednoznačne na Mostnú – táto ulica je nočným útočiskom študentov nielen cez víkendy ale aj počas týždňa – v utorky a stredy. Nachádzajú sa tu totiž všetky vychýrené nočné podniky v meste. Diskotéky Rio, Devils, Luna či Barracuda. Sú od seba na krok, za jeden večer ich obeháš všetky. Ak si fanúšik skôr rockovej muziky, určite nevynechaj Frankie Rock Club, ktorý sa tak isto nachádza na najznámejšej nitrianskej párty ulici.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BblgszalSA_/?tagged=devilsnitra“ hidecaption=“false“ width=“612″]

Toto nevynechaj

Slovenská poľnohospodárska univerzita sa okrem svojho prvenstva v agro štúdiách pýši aj Botanickou záhradou, ktorá je prístupná verejnosti zadarmo. Je spojená s viváriom, ktoré je spoplatnené symbolickou sumou. Na oplátku si však môžeš spraviť selfie s hadmi, korytnačkami, chameleónmi či rôznymi druhmi hmyzu.

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/BjSElzDARRI/?tagged=botanickazahradanitra“ hidecaption=“false“ width=“612″]

Páčil sa ti článok? Pozri sa, čo robiť v Komárne 🙂

Best of Nitra na Instagrame

[instagram url=“https://www.instagram.com/p/Bms6MGugbIn/?taken-at=214319311″ hidecaption=“false“ width=“612″] [instagram url=“https://www.instagram.com/p/BbEsmCenbOI/?tagged=parknitra“ hidecaption=“false“ width=“612″] [instagram url=“https://www.instagram.com/p/BmxICioDZd6/?tagged=nitra“ hidecaption=“false“ width=“612″] [instagram url=“https://www.instagram.com/p/BhKMygjFGJl/?tagged=arrivabike“ hidecaption=“false“ width=“612″] [instagram url=“https://www.instagram.com/p/BlJ2Qvsnlwv/?tagged=divadlonitra“ hidecaption=“false“ width=“612″]
Podobné články
Showing 2 comments
  • Marianna

    Svetluška už nie je na Pešej a veru už nemá ani taký pekný exteriér.

    • Zdravo po Študentsky

      Pravda, Marianna, mali sme ešte staré info. Údaje sme opravili aj fotku vymenili. Ďakujeme za upozornenie 🙂

Komentovať